Film - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
AKO SOM HRAL VO FILME

Minulý rok v septembri mi telefonovala kamarátka z radošinského divadla Hlavina.
Režisér Juraj Štepka vraj bude v Piešťanoch nakrúcať ďalší zo série krátkych filmov o SNP.
Celé ich divadlo bude robiť komparz a ak chcem, môžem prísť.
Samozrejme, že som chcel. Budú nové zážitky, to mám rád.

Natáčanie v Piešťanoch trvalo dva dni. Začali sme v hoteli Slovan - to je tá krásna ruina pri parku, kúsok od Domu umenia. Spustnutý hotel sa premenil na vojenskú nemocnicu a ja na zraneného vojaka. Kúsok odo mňa umieral na operačnom stole Ondrej Hraška a smutný Michal Kubovčík mu hral na harmonike. Kňaz Sajfa dával ďalšiemu vojakovi posledné pomazanie.
V tejto ponurej atmosfére prišiel nečakaný erotický zážitok : moja prvá posteľná scéna! Mal som úžasnú partnerku, mladú sestričku, bola krásna ako panenka Mária. Mňa, zraneného vojaka, asi 20 krát ukladala do postele! Užil som si to. 20 krát som ju oblapil a potom neochotne pustil. Byť hercom je naozaj skvelé!
Na druhý deň som sa dozvedel novinku - už nebudem zranený vojak, ale čašník! Bol som nadšený - môj prvý film - a hneď dvojúloha!
Kostymérky ma navliekli do čierneho fraku, na rukách som mal biele rukavičky. Tak dobre oblečený som nebol ani na vlastnej svadbe.
V kúpeľnej dvorane bola zábava. Spievala Ema Drobná, všade viseli zástavy Slovenského štátu, odporného gardistu Ľuboša Kostelného som nesmelo zdravil zdvihnutou pravicou a s kolegom čašníkom sme mu nalievali. Bol to krásny deň.
So svojim hereckým výkonom som bol spokojný. Aj filmári museli byť so mnou spokojní, pretože ma dali na titulky a dokonca aj na plagát k filmu! Dobre sa pozrite, som tam vzadu... Hneď vľavo za Kubovčikom, tancujem s tou krásnou sestričkou.

Jediným sklamaním z môjho prvého filmu bol honorár. 20 euro za deň + obed. Veď to je málo! Za herecký výkon ktorý má dostal na plagát? Za dvojúlohu? A nehovorte mi, že to bol komparz a malá úloha. Žiadne malé úlohy neexistujú, iba malí herci - to viem určite.
Ach.... Herectvom sa asi živiť nebudem.
Uvidím ako dopadnem s písaním. Zatiaľ to vyzerá tak, že v pondelok idem normálne do roboty.
Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah