svina - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
Ako som spal so sviňou

Neviem, či mi niekto uverí, ale nedávno som spal v jednej izbe so sviňou. Viem, že teraz by sa mohla ozvať nejaká nešťastná žena, a povedať, že so sviňou spáva každú noc, a dokonca v jednej posteli. Ale kdeže, milé dámy. Ja to myslím úplne inak. Ja som spal s NAOZAJSTNOU sviňou, čo vyzerala ako malý, tridsaťkilový diviak.
Ale mal by som veci uviesť na pravú mieru : Sviňa sa volá Alf. Áno, spal som s ním v jednej miestnosti. Ale bol som od neho v bezpečnej vzdialenosti. Alf je dobre vychovaný, nebehal po izbe, nebolo ho ani veľmi počuť. Je rodinne založený, a troška nespoločenský. Pravidelne sa umýva, a teda vôbec nesmrdí. Alkohol vôbec nepije.
Zoznámil som sa s ním v sobotu, keď som prišiel na chalupu do Valaskej Belej. Bývalí spolužiaci ma tam občas zavolajú, a ja vždy rád prídem. Sviňa mi neprejavovala nijaké zvláštne sympatie. Jej majiteľka Maťka mi povedala ako sa volá, ale meno som okamžite zabudol. Sviňa ma nezaujímala. Ľuboš vytiahol mäso, Dalibor pivo, a Víťo nalial tvrdé. Alf sa tam nenápadne potuloval, a nič nehovoril. My sme hovorili, niektorí až hulákali. To sme trénovali pokriky na večerný hokej proti čechom. Na chalupu prichádzali ďalší ľudia - spolužiačky, aj kamaráti z dediny. Fľaše sa začali vyprázdňovať. Večer sme šli do krčmy pozerať hokej. Alf zostal na chalupe, Maťka ho medzi nás nepustila, aby sme ho nepokazili. Keď sme sa vrátili, hneď sme zapili víťazstvo. Imre Barátom vytiahol svoj veľký nástroj (hudobný), a do druhej v noci nám hral maďarské ľudové pesničky. Tancoval som s tetou Helou, Hela ešte aj s Imrem, Víto s Vierkou ... no ani neviem kto s kým. Alf bol z toho hluku nešťastný. Ležal na gauči pod dekou, a snažil sa prežiť ten rámus. Maťka ho chlácholila, a vravela mu, že tí opilci už predsa nemôžu dlho vydržať. A veru sme vydržali. Alf mal pôvodne spať dolu, ale aby netrpel tým rachotom, Maťka ho zobrala na poschodie do veľkej spálne. Netuším, ako ho tam dostala, ale zdá sa, že láska aj svine prenáša.
A tak spal s nami. Ticho a pokojne. Keď som šiel spať, ledva som sa vytrepal na poschodie. Všade bola strašná horúčava. Povyzliekal som sa, a ľahol do postele. Hneď vedľa spala Hela. Ráno sa mi zverila, že noc so mnou bola nezabudnuteľným zážitkom. Začal som rozmýšlať, čo do čerta sa to v noci dialo. Ale skôr ako som si niečo domyslel, oznámila mi, že tak nahlas chrápať ešte nikoho nepočula. Ach jaj. Však mala piť zarovno s nami ... to by jej žiadne chrápanie nevadilo... :-)
Ráno sme sa postupne schádzali dolu. Bolela ma hlava. Okolo mňa chodili naše baby, polonahí chlapi, a motal sa tam aj Alf. Pozeral som na neho, a uvedomoval som si, že Alfa (na rozdiel odo mňa) v noci nik nepočul. Večer slušne preležal na gauči, neopil sa, a nelepil sa na spolužiačky. Vyzeral spokojne, čo znamenalo, že ho nebolí hlava. Na dvor vyšla Maťka. Poškrabkala sviňu za ušami, a dala jej raňajky. Ja som sa poškrabal sám, a šiel som pohľadať niečo pod zub.
Keby som sa včera správal ako sviňa, možno by niekto spravil raňajky aj mne :-)
napísané a odfotené 20 - 22.5.2012
Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah