manifest - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
POLITICKÝ MANIFEST.

Za komunistov som nechodil voliť. Po tom prevrate som pár krát bol, a znova som sa na to vykašlal. Medzi tými politickými smradmi nie je nik, kto by si zaslúžil, aby som pre neho dral topánky cestou do volebnej miestnosti. Politici kradnú ako sa nikdy nekradlo. Sudcovia prepúšťajú vrahov, a zatvárajú obyčajných ľudí, čo sa dostali do problému ani nevedeli ako. Svojime rozhodnutiami urážajú všetkých slušných ľudí, ktorí v tomoto štáte žijú a platia dane!!! Policajti predávajú informácie mafiánom. Kukláči nosia kukly hlavne preto, aby ich pri zásahu nespoznal ich skutočný mafiánsky zamestnávateľ.
Slovo DEMOKRACIA dnes znamená, že každý môže kradnúť koľko chce. Slovo SLOBODA znamená, že za to nikoho nezavrú !!! A preto hovorím : DOSŤ BOLO DEMOKRACIE !!! Intelektuáli sa určite smejú, a pripomínajú, že nič lepšie nie je. Ale nesmejte sa - ja to myslím vážne !!! Ešte ma niekto zhora nasere, a vystúpim s volebným programom, ktorý všetky politické zlodejské hovná spláchne tam, kam patria. Bohužiaľ - či našťastie - môj volebný program by bol radikálny. Obávam sa, že inak to nejde. DVA BODY programu by stačili. Aspoň si ich zapamätá každý debil. Aj politik.
PRVÝ : výstavba veľkej basy na ukrajinskej hranici.
DRUHÝ : zaplnenie tej basy zlodejskými politikmi, skorumpovanými sudcami, podnikateľskou elitou ktorá predražuje zakázky, úplatkárskymi právnikmi a policajtami spolupracujúcimi s mafiánmi.
Taká basa by nemusela byť nijako super vybavená - však to nemá byť relaxačné centrum. Napríklad televízory by boli iba za odmenu. Treba predsa šetriť. A stavba by vytvorila nové pracovné miesta na chudobnom východe. Vyrástli by tam hotely a penzióny - však politikov by navštevovali ich rodiny, a potrebovali by niekde prespať, keď prídu za svojimi na návštevu. Možno by sa tam konečne aj diaľnica dotiahla - a boli by sme prekvapení ako lacno a rýchlo. Väzenie by bolo ziskové - väzni by mali povinnosť pracovať - dostali by krompáče a lopaty, a rozširovali by svoje priestory pre prípad, že by aktuálni politici nepochopili čo od nich občania očakávajú. Ďalšie zisky by plynuli z predaja televíznych práv - Markizácki moderátori by tam mohli chodiť nakrúcať smotánku - však by tam bola väčšina tých papalášov, ktorých v Smotánke vídavame aj dnes. Sledovanosť by určite lámala rekordy. A aby sme ju zvýšili, mohli by sme zavretej smotánke dodať do basy neprispôsobivých rómov z východu. To by už bola úplná realityshow. Jojka by tam mohla okrem iného nakrúcať dojímavé Skutočné príbehy - napríklad spoveď cigánmi znásilneného Slotu. Novozvolená vláda, prezident, poslanci všetkých parlamentov a zastupiteľstiev, každý kto má najakú funkciu, by tam musel chodiť na povinné exkurzie. Aspoň na tri dni.
Samozrejme, nielen televízie by profitovali. Hlavný zisk pre občanov by bol z toho, že konečne by sa prestali predražovať zakázky, prestali by sa podpisovať nezrušiteľné zmluvy a vyplácať nepredstaviteľné peniaze za mimosúdne vyrovnania. Neobjavil by sa ďalší Ducký, ktorý by podpisoval podozrivé zmenky. Štátny tajomník by si nedovoli brať percentá z eurofondov, a presne by vedel, kolko stoja emisie či platina. A verím tomu, že žiadneho blbca by nenapadlo sprivatizovať hasičov. Že prečo ? Nuž keď máme súkromné záchranky, tak sa časom môžeme dočkať aj súkromnej polície, nielen hasičov.
Verím, že môj Radikálny program, moja Strana radikálnej obnovy - SRO - by dokázala vyhrať voľby. Slovák rád pošle zlodeja tam kam patrí - lenže tých najväčších nemôže. Tí najväčší majú totiž imunitu, alebo nesú len "politickú" zodpovednosť. Bude treba to napraviť. Výsledkom pôsobenia nemodernej väznice by boli lacnejšie diaľnice, lepšie ceny za emisie, a napokon lepšie vybavené nemocnice, opravené cesty, rýchle súdy .... a ... ani neviem čo skôr napísať... :-)
napísané v marci 2010, mierne prepracované v novembri 2011
foto : skanzen v Pribyline 2009

Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah