Platonická láska - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
Platonická láska.

Už som tak dlho ženatý, že sa nik nemôže diviť, že som sa po toľkých rokoch platonicky zamiloval do cudzej ženy. Do herečky Jitky Čvančarovej. Jituška je kus krásnej ženy s hnedými očami, podmanivým úsmevom a neprehliadnuteľnými prednosťami. Sedával som pri televízii každú nedeľu, keď dávali seriál Doktor Martin. Pozeral som, ako tá krásna žena prejavuje svoju náklonnosť o dosť staršiemu chlapovi – tomu odpornému doktorovi, ktorého hral Miroslav Donutil. Ja viem, že to bolo len vo filme, ale aj tak to vo mne vzbudzovalo nádej, že aj na nás - starých chlapov sa ešte môže usmiať šťastie - teda niekto ako Jitka.
Samozrejme že moje správanie bolo podozrivé manželke, ktorá ten seriál pozerala tiež, a určite si všimla, ako vyvalujem oči na Jitkine kozy, a ju úplne ignorujem. Tak o mňa zabojovala. Kdesi vyhrabala novinový článok o tom, kto je Jitkiným manželom: nejaký tanečník! A ešte mladší od nej! V tej chvíli som prepadol beznádeji, a bolo mi jasné, že Čvančarová na starých chlapov nie je, ani sa na mňa neusmeje. A keď, tak len preto, že sa jej budem zdať smiešny.
Rozhodol som sa, že na ňu zabudnem, a po čase sa mi to podarilo.

Ale predvčerom som sa zamiloval znova! Samozrejme že platonicky. Do speváčky Cher v roku 1966! Videl som ju na videu. Mala vtedy dvadsať rokov, spolu so Sonym Bonom spievala pesničku Little man. Boli takí dobrí, že vymenili Beatles na čele britskej hitparády. Cher bola mladá, krásna, spokojná a zamilovaná. Bohužiaľ do Sonyho. Ospravedlňuje ju to, že ja som mal vtedy tri roky. No ale teraz ma úplne dostala. Nevedel som od nej odtrhnúť oči. A ten hlas! Tá pesnička mi doma hrala celý deň. Samozrejme že ju počula moja manželka. Nakukla do izby, a videla tam mňa, ako vyvalujem oči na mladú speváčku. Okamžite si uvedomila, že o mňa musí znova zabojovať. Prefíkane spravila majonézový šalát a rezne. Ona vie, že nám - starým chlapom prechádza láska hlavne cez žalúdok. Bolo to také skvelé jedlo, že keď som dojedol, dal som si dezert – malý rezník s troškou šalátu. Rozmýšľal som, či by Cher dokázala spraviť takýto obed, a prišiel som k názoru, že určite nie. V tej chvíli v mojich očiach veľmi klesla.
Potom som ešte rozmýšľal nad kadečím, aj nad tým, či by ma Cher chcela. Ale potom som si uvedomil, že už má vyše sedemdesiat, tak som sa na ňu úplne vykašlal. Skonštatoval som, že boj mojej ženy o mňa bol úspešný. Rezne zabrali. Ktovie, kedy bude taký dobrý obed nabudúce. Asi až keď sa znova platonicky zamilujem.
Hmmmm ..... Dostal som nápad. Taký prefíkaný, akoby bol manželkin.
Idem jej povedať, že cez víkend by som si dal steak s opekanými zemiakmi. A potom si pustím na videu nejakú mladú frkulicu. Nech bojuje!
Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah