poplach - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
POPLACH!

Moja dcéra Gabriela - také tenké dlhé 19ročné dievčisko - dostala od frajera luk. Veľký, športový, tetivu som musel natiahnuť ja, ona ten luk nevládala zohnúť. Má aj štyri šípy s kovovými hrotmi, a chce vonku strieľať.
Moja dcéra Daniela - tiež 19ročné dievčisko, trocha pevnejšie ako Gabika - dostala od bývalého frajera paprikový spray. Mal o ňu strach, keď sa neskoro večer vracala z rande domov.
V nedeľu večer pred dvoma týždňami mi zvonil telefón. Plechový hlas mi oznamoval, že objekt mojej kancelárie v Novom Meste nad Váhom bol narušený !!! POPLACH .... ZLODEJ !!! zakričal som na celý dom, a oznámil žene, že v robote mám narušiteľa. Schmatol som kuchynský nôž, strčil ho za opasok, a chcel som sadnúť do auta. Vtom som si uvedomil, že nemôžem šoférovať, lebo som pil ! Prúser. No čo, povedal som manželke, že musí ísť so mnou. Keď to počula Gabika, schmatla luk a jeden šíp čo mala poruke, a že ide s nami. Daniela tiež nechcela prísť o dobrodružstvo, tak vybehla do izby pre paprikový spray, a už aj sa obúvala. Telefón mi stále zvonil a oznamoval, že objekt je narušený. Janka videla našu výzbroj. Odhodlaná zahnať zlodeja na útek vyhlásila, že ona ide bez podprsenky !
Komando ozbrojených báb naskákalo do auta, a predpísanou rýchlosťou sme leteli do Nového Mesta nad Váhom. Bol som v šoku z ich odhodlania brániť náš majetok, a ešte viac ma prekvapovalo, ako rýchlo bol môj babinec pripravený vyraziť na cestu. Keď máme ísť ku svokre, tak ich nemôžem dostať z domu, a ešte nikdy sme k nej neprišli včas.
Pred kanceláriu stálo auto majiteľa budovy. Vystúpil som. Žeby už zlodeja dostal ? Pozrel som na baby: Daniela mala v ruke spray, Gabika otvorené okno, aby mohla hneď strieľať, manželka ruku na zipse mikiny. V tej chvíli pred budovu prišlo auto rybára, čo má pod nami obchod. Aj jeho zburcoval alarm. Už som tušil, že moje babské komando nebude musieť zasahovať.
Ani nemuseli. Majiteľ nám vysvetli, že robil čosi s kotlom, nedopatrením vyhodil poistky, a to spustilo poplach.
Moje baby boli sklamané. Ja tiež.

(2015)
Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah