tyranymuz - príbehy z môjho života

www.mirkoslav.com
Prejsť na obsah
Týraný muž

Raz som s kamarátmi sedel v krčme. Popíjali sme pivo a filozofovali o živote. Najviac sme rozmýšľali nad životom obyčajného ženatého chlapa z Čachtíc. Bavili sme sa aj o našich babách, a zistili sme, že to vôbec nemáme jednoduché - priam naopak, je to hrozné ! Prišli sme na to, že tyranské gény krvavej grófky Alžbety Bátoričky sa akosi preniesli do našich žien. Faktom je, že ona týrala nevinné dievčatá, a nie chlapov, ale to sa dá vysvetliť - buď gény za tie storočia zmutovali, alebo sa ženy prispôsobili situácii. V krčme sme sa zhodli, že druhá možnosť je tá správna. To viete - dnes to je samá demokracia, ochrana práv detí, žien, žiab a inej hávede... Nuž - týrať nevinnú dievčinu dnes nie je možné - polícia by okamžite zakročila. Navyše - nevinných dievčat je strašne málo. Ale týrať vlastného muža ??? Žiadny problém !!! Však ten sa hanbí o tom rozprávať. Tyranky vedia, že ich chlap sa nikdy neprizná. Nik by mu neveril, ani policajti. Ešte by chudák aj na posmech vyšiel. My v krčme sme sa o tom tiež bavili až keď sme si na posmelenie dali pár pív a borovičiek. Alkohol lámal bariéry, po chvíľke sme sa my ženatí chlapi rozrečnili, a odhalili temné čachtické tajomstvo. Niektorí z nás si aj poplakali. Ja nie, lebo ja plačem, len keď mi žena vykrúca bradavky. Všetky tie ukutnosti vyšli na svetlo božie. Slobodní chalani boli zhrození, a frajerkám posielali rozlúčkové SMSky. Zasnúbení zahadzovali prstienky a prisahali že sa nikdy neoženia. Nasledujúce týždne sme do krčmy chodili častejšie, lebo sme tento problém neustále rozoberali. Zistili sme len to, že každý ženatý muž je zároveň aj týraný muž. A kto tvrdí, že NIE - tak to je len zbabelec, bojí sa ženy a má strach sa priznať!
Ale ako z toho von - na to sme neprišli...
Až raz : už ani neviem kto z nás dostal ten nápad - usporiadať vedeckú konferenciu, na ktorú by sme zavolali starých, skúsených, vzdelaných a múdrych chlapov. Nejaké veľké autority! Napríklad taký pán Milan Lasický, Benjamín Oškrek alebo Marián Laduba. A táto konferencia by mohla zistiť, či sa tie diabolské gény dajú zmeniť na lepšie. Alebo či sa to môže zhoršiť. Alebo ako sa s tým naučiť žiť. Na konferencii by mohli týraní manželia (zaručíme anonymitu) porozprávať širokej verejnosti svoje zážitky s domácim terorom a renomovaní odborníci by im mohli poradiť. Mňa by napríklad zaujímal názor renomovaného právnika Mojmíra Mamorku, či sa na domáci teror vzťahujú novoprijaté zákony o terorizme. A či týraný manžel môže byť manželke odobratý a pridelený inej žene, hoci aj do Nórska. Tento skvelý nápad s konferenciou sme dotiahli takmer k dokonalosti rozhodnutím, že udelíme akúsi "anticenu" tej žene, ktorá najrafinovanejším spôsobom týra svojho manžela. Nech sa hanbí, a nech to nej všetci vedia!

P.S.
Nevyšlo nám to. Naše ženy sa všetko akosi dozvedeli Teraz každá chce získať tú prvú cenu a predbiehajú sa vo vymýšľaní nových mučiacich praktík. Doma je to katastrofa...
Ale sú aj takí, čo nás podporujú ..... kuknite sa tu ...

Táto myšlienka humorného pohľadu na týraných mužov ma napadla už pred pár rokmi. Rozvinul som ju až tak, že som o tom rozprával v dvoch televíziách.
Ale hlavne chcem poďakovať mojej žene za to, že údel tyranky znáša rovnako hrdinsky, s úsmevom a s nadhľadom, ako ja údel týraného manžela... :-)
Adresa : väčšinou bývam doma
Niekedy som preč. Alebo aj inde
1222438*517714
mirkoslav.com@gmail.com
prosím ťa, zavolaj mi: 0905 320 557
ak neberiem, zavolaj mi na číslo 158

Návrat na obsah